K čemu jsou dobré polarizační brýle?

25.07.2013 18:55

Polarizační brýle jsou pro náš zrak důležité. Chrání zrak před UV zářením , snižují námahu očí, jsou prevencí očních nemocí, umožní řidičům výhled proti slunci, které se odráží od mokré vozovky. Celkově zvyšují kvalitu vidění.

 

Co je to polarizace?

Denní světlo se prostorem šíří ve vlnách, které kmitají. Odražené (polarizované) světlo se pohybuje ve dvou rovinách - horizontální a vertikání. Světlo polarizované vertikálně je pro nás užitečné, neboť nám umožní vidět kontrastně a barevně. Oproti tomu světlo  horizontálně polarizované vytváří oslnění a optické šumy. Právě k potlačení horizontálně polarizovaného světla slouží polarizační filtr.

Polarizační čočky mají uvnitř speciální folii, která připomíná včelí plást. Díky této folii nejsou propouštěny horizontální paprsky a nežádoucí

odrazy. Díky brýlím, které mají polarizační  filtr je vidění kontrastní, pohodlné a bez oslnění. Polarizační brýle zajistí vynikající vnímání

barev, ostré vidění, bezpečnou ochranu před slunečním zářením a citelnou úlevu od únavy očí.  

 

Polarizační brýle oceníte v každodenním životě, při rybaření nebo sportu. Brýle s polarizací minimalizují možnost oslnění v momentech, kdy potřebujeme vidět, proto jsou vhodnou pomůckou pro řidiče. Speciálně pro řidiče byly vytvořeny brýlové čočky DriveWear. Čočky DriveWear jsou samozabarvovací polarizační čočky, které se zabarví podle intenzity UV záření. Jsou to jediné čočky, které tmavnou i za čelním sklem automobilu.

 

Jak poznám polarizační brýle?

Na to existuje jednoduchý test. Když dáte dvoje polarizační brýle za sebe, je přes ně vidět. Otočíte-li však jedny o 90 stupňů, stanou se neprůhlednými.